Kötü Haber: MSI Afterburner’ın Geliştirme Süreci Durdu

Photo of author

By admin

Hepimizin sürekli olarak kullandığı MSI Afterburner artık güncelleme almayabilir. Afterburner’ın Rus geliştirici Alexey ‘Unwinder’ Nicolaychuk, kısa süre önce Guru3D forumlarında “politik nedenlerden dolayı” MSI Afterburner geliştirme sürecinin yaklaşık bir yıldır durduğunu açıkladı.

Geliştirici, yeni RDNA3 GPU’lar için yaklaşan destekle ilgili bir soruya yanıt olarak, bekleyen kişilerin uzun süre bekleyebileceğini söyledi. Hatta MSI Afterburner geliştirme süreci tamamen sonlanmış da olabilir.

MSI, yazılım konusunda Rus geliştirici ile işbirliği yapalı neredeyse bir yıl oldu. Görünüşe göre, şirket/geliştirici ilişkisinin anahtarı olan Afterburner lisans sözleşmesi yaklaşık 11 ay önce fiilen feshedildi. MSI ve ASUS gibi donanım üreticileri, Rusya-Ukrayna savaşından dolayı Rusya’ya karşı bazı kararlar almıştı. Açıkça anlaşılıyor ki sürecin temeli buradan başlıyor.

MSI, popüler Afterburner uygulamasının devamlılığını istiyor. Konuyla ilgili MSI ile iletişime geçen PC Gamer şu şekilde bir yanıt aldı:

MSI bir çözüm üzerinde çalışıyor ve yakında her şeyin çözülmesini bekliyor.

Wccftech editörlerinden Hassan Mujtaba’nın aldığı yanıt ise şu şöyleydi:

Ürün pazarlama ve muhasebe ekibimiz şu anda bu sorunla uğraşıyor. Savaş nedeniyle ödememiz geliştiricinin banka hesabına başarılı bir şekilde aktarılamadı. Kendisiyle hala iletişim halindeyiz ve bunu nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz.

Umuyoruz ki Afterburner ile ilgili yaşanan sorunlar bir an önce çözüme kavuşur. Radeon RX 7000 desteği en kısa sürede gelir, GeForce RTX 4000 desteği ise geliştirilir. MSI Afterburner piyasadaki en popüler uygulamaların başında geliyor ve çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor.

RivaTuner Statistics Server Gelişmeye Devam Ediyor

Ek olarak, RTSS’nin MSI’a bağlı olmayan bir proje olduğu söyleniyor. Bu nedenle geliştirmeler ve güncellemeler devam edecek.

Yorum yapın

bypuff.com vozol vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com