Devlet Bahçeli’den Ali Babacan’ın Türklük açıklamalarına sert tepki: Türklüğü Anayasa’dan çıkarmak cesedimizi çiğnemeden nasıl başarılacak?

Photo of author

By admin

Önceki günlerde partisinin genel merkezinde Temel Haklar Eylem Planı’nı açıklayan Babacan’ın, Türklük önerisi tartışma yaratmıştı. Bahçeli konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“LONDRA TEFECİLERİNDEN İLHAM ALAN” İFADESİ

Bahçeli Ali Babacan’a yönelik, “Londra tefecilerinden, New York bankerlerinden ilhamını alıp, İngiliz Muhipler Cemiyeti’nin günümüz ayağına talip olan DEVA Partisi’nin başındaki zat anayasayı tartışmaya açma cüreti göstermiştir. Anayasamızın 66’nci maddesini yeniden ele almayı teklif etmiştir. DEVA’nın başkanını Türklüğün neresi rahatsız etmektedir?

“CESEDİMİZİ ÇİĞNEMENİZ GEREKİYOR”

Bu tulumba partisinin tanıtım başkanı da ‘Türklüğü çıkarıyor musunuz’ soruna ‘Doğru’ cevabını vermiştir. CHP’den, İYTİ Parti’den ses çıkmamıştır. Bu başkanı Türklüğün nesi rahatsız etmektedir? Türklüğü Anayasa’dan çıkarmak cesedimizi çiğnemeden nasıl başarılacak? Zillet ittifakının her bir ortağı aynı görüşte midir?” sözleri ile tepki gösterdi.

CHP’YE TÜRK BAYRAĞI ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

Bahçeli ayrıca CHP’ye de yüklendi. “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan bölücünün parti genel merkezinde Türk bayrağını kaldırması sadece skandal değil suçtur, cinayettir” diyen Bahçeli, “Bunlar bayraksızdır, bunlar milliyetsizdir, bunlar cibilliyetsizdir. Türklüğü Anayasa’dan ayıran şerefsiz henüz anasından doğmamıştır” açıklamalarında bulundu.

ALİ BABACAN NE DEMİŞTİ?

Babacan, “Türk devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür” hükmünü taşıyan anayasanın 66. maddesine işaret etti. Güçlü bir vatandaşlık anlayışı gerektiğini savunan Babacan, “Anayasamızın 66. maddesini, çağımızın gereği olarak, kapsayıcı bir anlayışla yeniden ele almayı teklif ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapın

bypuff.com vozol vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com