ABD’li isimden skandal çağrı: Türk SİHA’ları ve savunma sanayisi için yaptırım uygulama zamanı geldi

Photo of author

By admin

ABD’de FETÖ desteği ile de bilinen eski Pentagon desteklisi Michael Rubin, başta Baykar olmak üzere Türkiye’nin savunma sanayisini hedef aldı. Rubin açıklamalarında, “Baykar’a ve diğer Türk firmalarına yaptırım düşünülmeli” dedi.

ABD KONGRE’SİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

Türk SİHA’ları için skandal açıklamalar yapan Rubin, ”Artık Beyaz Saray ve ABD Kongre’sinin, Türkiye’nin insansız hava aracı ihracatı ile Türkiye’nin savunma sanayisini temsil ettiği ve uyguladığı istikrarsızlığı tanımasının zamanı geldi” diyerek yaptırım çağrısında bulundu.

BAYKAR’I HEDEF ALDI

Baykar için küstah ifadelerde bulunan Rubin, “Türk insansız hava araçları Afrika’nın Büyük Göller bölgesinden Kafkasya’ya ve Hindistan Keşmir’inden Libya’ya kadar güvenliği baltaladığını” öne sürerek ABD Kongresi’ni Türkiye menşeli Baykar ve diğer firmalara yaptırım uygulamaya çağırdı.

ABD’Yİ DE ELEŞTİRDİ

Türkiye’nin Ukrayna’ya Bayraktar TB2 İHA’larını tedarikini ABD’nin desteklemesini eleştiren Rubin, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunları hediye etmek yerine sattı. Daha sonra satışı Türkiye’nin halkla ilişkileri ve askeri sanayisinin imajı için kullandı” dedi.

Yorum yapın

bypuff.com vozol vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com